AC-DC Adapter Replacement for KPTEC K65A290200U1 K65B290200E2 for Reclining Furniture Electric Lift Chair or Recliner Sofa Couch 29VDC 2A 58W Power Supply Adapter Cord Cable
flash sale iconLimited Time Sale
Until the end
22
quantity
Product details
Category
  • New Global 2-Prong 29V AC / DC Adapter Compatible with KPTEC Model K65A290200U1 K65B290200E2 K65B290200E21 Dongguan Guanjin Electronics Technology Co., Ltd For Reclining Furniture Electric Lift Chair or Power Recliner Sofa Couch DC29V 2A 58W 29.0V 2.0A 58.0W 29 Volt 2 A 29 Volts 2.0 A 29VDC 2000mA DC29.0V 2000 mA 29.0VDC 2 Amp 29 V 29.0 VDC Class 2 Transformer Power Unit Switching Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU (w/ 2-Pin / 2Prong Connector.)
  • Compatible with KPTEC Model K65A290200U1 K65B290200E2 K65B290200E21 Dongguan Guanjin Electronics Technology Co., Ltd For Reclining Furniture Electric Lift Chair or Power Recliner Sofa Couch DC29V 2A 58W 29.0V 2.0A 58.0W 29 Volt 2 A 29 Volts 2.0 A 29VDC 2000mA DC29.0V 2000 mA 29.0VDC 2 Amp 29 V 29.0 VDC Class 2 Transformer Power Unit Switching Power Supply Cord Cable PS Battery Charger Mains PSU (w/ 2-Pin / 2Prong Connector.)
  • Over Voltage Protection, Over Heat Protection
  • Tested Units. In Great Working Condition.
Brand onerbl
Color Black
Wattage 58 watts
Amperage 2 Amps
Portable No
Power Plug CEE 7/16 Europlug
Manufacturer Shenzhen Waweis Technology Co., Ltd
Power Source Corded Electric
Input Voltage 100 Volts (AC)
Connector Type Barrel Connector
Output Current 2 Amps
Output Voltage 29 Volts (DC)
Number of Items 1
Compatible Devices KPTEC K65A290200U1 K65B290200E2 For Reclining Furniture Electric Lift Chair or Recliner Sofa Couch 29VDC 2A 58W
Enclosure Material Plastic
Additional Features Short Circuit Protection
Compatible Phone Models KPTEC K65A290200U1 K65B290200E2 For Reclining Furniture Electric Lift Chair or Recliner Sofa Couch 29VDC 2A 58W